O naszej hodowli

Hodowla Brit Artemis jest następstwem uczestniczenia w hodowli, którą w 1999 roku założyła moja mama. W tamtym czasie w domu były 3 Yorki. Po jednym z pierwszych miotów będąc w wieku 8 lat dostałam swoją własną, małą kruszynkę.

Rozbudziło to we mnie prawdziwą pasję do  kynologii. Suzanka, bo tak się wabiła, przeżyła ze mną 11 wspaniałych lat. Był to mały piesek o wadze zaledwie 1,5 kilograma, który towarzyszył mi przez najlepsze dziecięce lata.

W 2004 roku dostałam drugiego szczeniaczka tej samej rasy i od tego czasu przestałam już tylko oglądać i dopingować mamie na wystawach, a sama zaczęłam brać w nich czynny udział.

Jeżdżąc przez te lata po wystawach widziałam wiele pięknych ras, ale moje serce skradły Owczarki Staroangielskie. Jednak niewielkie mieszkanie w centrum Warszawy nie stwarzało odpowiednich warunków dla dużego psa.

I tak w 2016 roku mając już własny dom zapadła decyzja o zakupie upragnionego szczeniaka tej rasy.

Wraz z mężem zostaliśmy psimi rodzicami nabywając Owczarka Staroangielskiego -Ohankę, która stała się naszym oczkiem w głowie.
Urzekające w tej rasie jest ich piękno, inteligencja oraz ciepłe usposobienie.

Po kilku miesiącach zakupiliśmy drugiego pieska – Zuzię (Cavalier King Charles Spaniela), małą zadziorną kuleczkę, która wprowadziła do domu trochę szaleństwa. Mimo sporej różnicy wagowej dziewczynki są najlepszymi przyjaciółkami: obydwie są bardzo podobne charakterami,  mądre, posłuszne, zawsze radosne.

Jesteśmy rodzinną hodowlą w której nasze psy są dla nas najważniejsze i traktowane jak członkowie rodziny. Kochamy nasze psiaki i poświęcamy im mnóstwo czasu i uwagi, są wspaniałymi towarzyszami i dzięki nim poznajemy nowych „psiarzy”. Robimy wszystko by się dobrze rozwijały i doskonale socjalizowały od najmłodszych miesięcy.

Nasze psy pochodzą ze starannie wybranych hodowli oraz są przebadane
by z czystym sumieniem móc powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko aby szczenięta z naszej hodowli – Brit Artemis były wolne od wad i chorób.

Każdy miot jest starannie zaplanowany, rodzice przyszłych szczeniąt dobierani nie tylko pod względem urody ale przede wszystkim pod względem zdrowia i charakteru. Szczeniaczki są odchowywane w domowej atmosferze, co sprzyja socjalizacji i procentuje w dalszym życiu doskonałymi charakterami.

Należymy do ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE ( ZKwP ) jedynej
uznanej organizacji kynologicznej zrzeszonej w międzynarodowej
federacji kynologicznej FCI
.